INFORMÁCIE O MNE

K horám a turistike som sa dostával od detstva vďaka môjmu otcovi a neskôr skautingu. Neskôr som začal trošku liezť na skalách a následne som postupne prešiel od Karpát, Tatier do Álp.

Podarilo sa mi navštíviť aj pohoria v Ázii – Elborz, Ladakh, Ťan-Šan, Pamír, Himaláje a Karakoram. Vďaka môjmu neutíchajúcemu záujmu o hory som ukončil medzinárodný kurz horských sprievodcov UIMLA a začal som sprevádzať.

Naďalej sa venujem skialpinizmu, zimnému lezeniu, skitouringu, snežniciam, skalolezeniu, VHT, expedíciám… Medzi moje najväčšie dobrodružstvá považujem všetky, ktoré som prežil s kamarátmi a aj ľuďmi, ktorí sa následne mojimi kamarátmi stali.

Som certifikovaný sprievodca na hory, mám bohaté niekoľkoročné skúsenosti s vlastnými i sprevádzanými výstupmi. Mám výbornú znalosť horolezectva, horolezeckého a turistického vybavenia. S úctou k prírode Vás pozývam na jej návštevu. Či už do leta, do snehu alebo úplne za hranice všedných dní.

Som skúsený výškový lezec, mám za sebou niekoľko expedícií a výstupov:

expedícia Manaslu – Nepál
expedícia Cho Oyu – Tibet
expedícia Broad Peak – Pakistán
expedícia Pik Lenina – Kirgizstan
Mont Damavand – Irán
Mont Blanc
Duffourspitze
Pizzo Badile / Via Cassin
rôzne výstupy v Alpách a Tatrách

Únia „The Union of International Mountain Leader Associations“ (UIMLA) bola založená v novembri 2004. UIMLA je medzinárodná organizácia so sídlom vo Francúzsku a reprezentuje medzinárodných horských sprievodcov IMLs z Andorry, Belgicka, Francúzska, Veľkej Británie, Poľska, Španielska, Švajčiarska, Bulharska, Holandska, Talianska, Českej republiky, Chorvátska a Peru. 

Jedným z hlavných cieľov pre UIMLA je reprezentovať profesiu na medzinárodnej úrovni a zároveň nastaviť rovnaké štandardy kvalifikácií pre všetkých medzinárodných horských sprievodcov – IMLs. UIMLA propaguje túto profesiu a podporuje spoluprácu medzi sprievodcami z rôznych krajín.

UIMLA – Medzinárodný horský sprievodca a IFMGA – Horský vodca sú jediné medzinárodne uznávané kvalifikácie na horách po celom svete.